Bělení zubů

Cílem bělení je dosažení změny odstínu barvy zubů použitím preparátů na bázi peroxidů. Bělení je výkon estetický a provádíme jej u sanovaného (ošetřeného) chrupu, s dobrou úrovní ústní hygieny, vždy na přání pacienta. Na trhu je mnoho přípravků a metod (bohužel i neprofesionálních), které slibují vybělení Vašich zubů.

V naší ordinaci doporučujeme praxí vyzkoušené preparáty, které při správném postupu nemohou poškodit sklovinu, ani měkké tkáně v okolí zubu. Začínáme metodou profesionálního bělení v ordinaci, která zahrnuje dvě až tři aplikace bělícího gelu v intervalech 10 až 15 minut. Po té kontrolujeme dosažený odstín. Pokud je pacient spokojen, aplikujeme fluoridovou pastu, jenž napomáhá stabilizaci skloviny po výkonu.

Druhou možností je použití tzv. „domácího“ bělení. V tomto případě pacientovi zhotovíme otisk pro výrobu individuálního nosiče bělícího gelu. Vlastní aplikaci si pacient provádí sám doma dle námi poskytnutých informací. Celá kúra je zakončena dobělením v ordinaci dentální hygieny.